Vyhledávání


Kontakt

Dana Mostecká
Staroholická 422
Holice v Č. 534 01

+420 777 546 574

E-mail: pumida@seznam.cz


 

 

 

Novinky

Aktualizace sekce výstav

27.05.2023 10:18
Několik let jsme neaktualizovali až teď konečně se našel čas...

Nový přírůstek

27.07.2020 05:09
Z vrhu ,,C,, jsme si nechali fenku Calypso Pumida po domácku...

Plánovaný vrh ,,C,, - Březost potvrzena

20.08.2019 12:40
 Plánovaný vrh ,,C,, zahraniční krytí Planned litter ,,C,,...
Záznamy: 1 - 3 ze 103
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

 

 

Stříhání psů

 

 

 

 

 

Mezinárodní výst. psů Praha 7.11.2009

09.11.2009 07:34

Na tuto výstavu jsme vyrazili společně s workoholikem Credikem a jeho paničkou. Na výstaviště jsme dorazili s menším zpožděním, jelikož jsme mírně zabloudili, ale naštěstí před námi bylo 60 psů, tak to nebyl zase tak velký problém. 

Tam už na nás čekali kamarádi Zuzka s Kájou a Puli Ajšou, která jako vždy byla celá vysmátá. Také jsme se seznámili s novými hungary fanatiky od komondorů. Niki měla perfektní náladu a je na ní vidět, že výstavní prostředí jí přestává dělat problémy ( pokud teda má koberec, je v hale, pokud je venku, tak nesmí pršet a vyžaduje pomalu anglický trávník - je zajímavé, že doma příjde s nohama celýma od bahna a to jí nevadí - asi ty výstavy bere vážně ).

Niki se krásně předvedla a získali jsme V1,CAC,CACIB,BOB. Pak jsme šli čekat na závěrečné soutěže a Niki s Credikem si tuto dobu krátili hraním za vydávání podivných zvuků. Pak jsme nastoupili o vítěze skupiny FCI I. a u Niki se objevil problém č.2 - od DUODANUBE, kdy na Niki zaútočil při řazení v kruhu Německý ovčák a pak za námi běžel, nemá dobrý pocit, pokud za ní v závěrečných soutěžích běží cizí pes, pokud za ní jde krokem, tak je OK, ale jak se rozeběhne, tak se začne otáčet a svěšovat ocásek, ale když běží poslední, tak je v pohodě. No, s Niki asi nikdy nebude na výstavách nuda a zase máme co odbourávat....a s Niki dlouhodobou pamětí to vidím tak na 1 rok......

Jako zajímavost : na výstavě jsme potkali Pumi bez PP, kterého mají jeho páníčci z útulku. I když nějaká ta exteriérová chybička by se našla, tak povahově byl úžasný, kamarádský, bez jakékoliv agresivity  a je to velký sportovec, se kterým se jeho menší panička věnuje agilitám ( foto dole )...tak přejeme hodně úspěchů na poli sportovním....

A doufáme, že se jim Pumi zareje hluboko do srdce jako nám a časem si pořídí pejska s PP, aby pomohli rozvoji plemene v naší republice : - )))))))


 Pumi bez PP

 

Více fotek maďarů ZDE


Truhlářství Holice kuchyně,obývací stěny a vestavěné skříně na míru.