Vyhledávání


Kontakt

Dana Mostecká
Staroholická 422
Holice v Č. 534 01

+420 777 546 574

E-mail: pumida@seznam.cz


 

 

 

Novinky

Aktualizace sekce výstav

27.05.2023 10:18
Několik let jsme neaktualizovali až teď konečně se našel čas...

Nový přírůstek

27.07.2020 05:09
Z vrhu ,,C,, jsme si nechali fenku Calypso Pumida po domácku...

Plánovaný vrh ,,C,, - Březost potvrzena

20.08.2019 12:40
 Plánovaný vrh ,,C,, zahraniční krytí Planned litter ,,C,,...
Záznamy: 1 - 3 ze 103
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

 

 

Stříhání psů

 

 

 

 

 

MVP Praha 05.11.2011

05.11.2011 19:18

Na výstavu jsem vyrazila s kamarádkou Verčou a beauceronem Azirou ( získala CAC,CACIB - a to je krátce po štěňátkách ) a jejím štěňátkem Tessi. Pumi šli na řadu hned na začátku a celkem bylo přihlášeno 8 jedinců. Posuzoval p. Miroslav Václavík a vše rychle odsýpalo - několikrát se v ruce rozhodčího objevil metr a pečlivě se přeměřovalo, také měli někteří Pumi problém s ukazováním zubů spojenou s velkou bázlivostí či měli problém s předvedením.  Za což byli také patřičně ohodnoceni. Aspoň si už konečně někteří lidé uvědomí, že nelze jezdit na výstavy  se vším co má PP - ne každý pes s PP se totiž povede...a je super, že rozhodčí přestávají tolerovat věc, že jde o málopočetné plemeno a nikdo nemá nic jisté jen proto, že je ve třídě sám a to byli skoro všichni a p. Miroslav Václavík je ukázkový případ :-))).

Niki byla také přeměřena s výsledkem 40cm v kohoutku !!! a to je ideální velikost :-))) Jinak se předváděla moc hezky a jediné co nám bylo vytýkáno byla dle p. rozhodčího mírná zásoba tuku na zimu, přiznávám, že má tak 20deka navíc, ale zima se blíží a co kdyby byl nedostatek jídla :-)))). Dúležité je, že máme pohár i medajli za CAC a CACIB :-)), za BOB se dávala jen medajle a tento titul si nakonec odnesl Gyorgyudvari Cudar KANASZ sympatické polské majitelky Agnieszky Bartnik.

Verča byla nadšená, že tam nemusíme hnít do závěrečných soutěží a už před polednem jsme vyrazili směr domov - Niki byla nadšená ještě více a hned po příjezdu domů se z ní stala opět dělová koule a všem okolo musela dát hlasitě najevo, že je zpátky  :-)))

A jako vždy byla Niki fotografována a svým roztomilým ksiftíčkem si získala mnoho navštěvníků....


Truhlářství Holice kuchyně,obývací stěny a vestavěné skříně na míru.